Nauka języków obcych w przedszkolu

Nauka języka obcego procentuje w przyszłości. Dlatego zgodnie z zaleceniami kierowanymi przez najważniejsze organy europejskie najlepiej rozpocząć kształcenie w tym kierunku jak najwcześniej. Najlepszym momentem jest przedszkole. Dzieci z łatwością przyswajają nowe zwroty w obcym języku, są bardzo kreatywne. Wcześniejsza nauka pozwoli na znacznie szybsze rozumienie ze słuchu oraz naukę w kolejnych latach życia.

Nauka języków obcych w przedszkolu

Nauka języków obcych przez przedszkolaków

Zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań, dzieci w wieku przedszkolnym mają największą szansę na szybsze opanowanie obcego języka. Łatwiej przyswajają dźwięki, doskonalą wymowę i uważniej słuchają. Przedszkolaki wykazują o wiele lepszą plastyczność mózgu i organów odpowiedzialnych za mówienie. Praca nad rozwojem umiejętności komunikacyjnych w obcym języku przynosi rezultaty w przyszłości. Wówczas nauka przychodzi łatwiej, niż osobom, które rozpoczęły ją później, w starszej klasie. Dzieci w wieku przedszkolnym mają tę przewagę, że lepiej rozumieją to, co usłyszą. Wynika to z faktu, że dopiero kształcą swój ojczysty język i tolerują wszystkie słowa, jednocześnie przyswajają je i wprowadzają do swojej codziennej mowy. Razem z tym kształtują w sobie umiejętności komunikacyjne w każdej sytuacji.

Nauka języka w przedszkolu, a przyszła edukacja

Nawet jeżeli dziecko po przedszkolu nie zna wszystkich zwrotów, które pojawiały się na zajęciach, z pewnością nie będą one dla niego nowością. Po kilkukrotnym powtórzeniu, przypomni je sobie. Ponadto o wiele łatwiej zacznie wyłapywać nowe informacje, słówka, zasady gramatyczne. Akcent, sposób wymowy i pisownia będą już bardziej znajome. Nauka języka obcego w przedszkolu trenuje zdolność koncentracji i zapamiętywania, a zwłaszcza to drugie jest bardzo ważne w nauce języków obcych. Na korzyść przedszkolaków działa również brak skrępowania i uczucia wstydu. Nawet jeżeli nastąpi pomyłka, nie przejmują się tym – uczą się dalej. Nie martwią się także o oceny, ponieważ nie dotyczy ich jeszcze taka odsłona edukacji.