Jak utrwalać słówka przy nauce angielskiego?

Słówka przy nauce języka angielskiego są jednym z najważniejszych elementów. To właśnie od poziomu ich znajomości zależy, jak szybko będziemy się uczyli, oraz jak spory zasób słownictwa będziemy posiadali. Uczenie się jednak nowych słówek na pamięć nie jest proste i może sprawiać wielu osobom pewne problemy. Poniżej podpowiadamy jak uczyć się słówek oraz z jakich trików możemy skorzystać, aby zapadły nam łatwiej w pamięci.

Jak utrwalać słówka przy nauce angielskiego?

 

Rób notatki

Pierwszym sposobem na skuteczne utrwalanie słówek przy nauce języka angielskiego jest robienie notatek. Mogą mieć one postać karteczek przyczepianych na meblach czy zabieranych ze sobą np. w kieszeni. Warto wykonać taki ruch, aby napotykając się na notatki przypominać sobie dane słówko. Pozwoli to wyrobić pewne odruchy i usystematyzować wiedzę naszemu mózgowi. Notatki będą też przypominały nam o nauce po zakończeniu lekcji i będą miłym uczuciem, jeśli w trakcie innych czynności odniesiemy mały sukces, odnajdując notatkę i trafnie odpowiadając na pytanie z niej.

 

Używanie słów w życiu codziennym

Bardzo ciekawym sposobem nauki języka angielskiego i przyswajania słówek jest używanie ich na co dzień. Bardzo często musimy wymyślać hasła czy tworzymy różnego rodzaju teksty. W myśl tej zasady możemy używać angielskich zwrotów i siłą rzeczy uczyć się ich na pamięć np.gdy będą hasłem do naszego e-maila. Nawet jeśli piszemy jedynie notatki w szkole, warto pod słówkami polskimi, pisać odpowiedniki po angielsku, które znamy. Często przeglądając notatki np. z biologi, będziemy przypominali sobie konkretne słówka. Nasz mózg będzie również lepiej je kojarzył, jeśli połączy je z danym charakterystycznym wydarzeniem.

 

Skojarzenia słówek i historyjki

Kolejnym sposobem pomocnym w zapamiętywaniu słówek jest tworzenie historyjek dla każdego z nich. Nasz mózg jest skonstruowany w ten sposób, aby zapamiętywał konkretne historie oraz ich elementy. Jeśli wymyślimy historię z danym słowem, będziemy pamiętać je i lepiej odtwarzać w pamięci. Warto zatem układać historyjki dla danego słówka, które zapamiętamy szybciej niż pojedyncze obco brzmiące słowo.